Program

Strona w budowie!

  1. Infrastruktura i komunikacja

 

Ścisła współpraca z ZTM pod kątem organizacji i optymalizacji transportu miejskiego.

 

Wprowadzenie przejrzystych kryteriów, priorytetów. Wprowadzenie długoterminowych planów rozbudowy wodociągów i kanalizacji i skoordynowanie innych prac sieciowych (utwardzanie nawierzchni, instalacji oświetlenia) aby wyeliminować zjawisko kilkukrotnego rozkopywania ulic.

 

Utrzymanie i bieżąca konserwacja istniejących parków. Zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla osób korzystających z zieleni miejskiej, zwłaszcza przy parku Henrykowskim. Ustalenie długoterminowego planu inwestycji w nowe parki i skwery, stosując jawne i przejrzyste kryteria decydujące o kolejności prac i wielkości nakładów.

 

Tam gdzie to możliwe wykorzystywać obecność Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka i pomagać w resocjalizacji więźniów poprzez ich udział w pracach porządkowych.

 

Stosowanie przyjaznych dla środowiska środków odśnieżania dróg. Wykorzystywanie soli powoduje jej odkładanie się w glebie i niszczenie zieleni miejskiej, a w konsekwencji wydatki na regenerację nasadzeń przy drogach.

 

AKTYWNY I SKUTECZNY PROGRAM REWITALIZACJI PRAGI

 
  1. Edukacja
 

Utworzenie nowych przedszkoli i szkół podstawowych, zwłaszcza w okolicach nowych osiedli.

 

Zagęszczenie sieci szkół podstawowych przez tworzenie małych (kilku-oddziałowych) filii szkolnych dla klas I - III. Filie tego typu funkcjonować będą w kameralnych i o wiele tańszych budynkach, korzystając z obsługi administracyjnej istniejących już dużych szkół. Taki ruch spowoduje polepszenie bezpieczeństwa i komfortu (szkoła bliżej domu) najmłodszych uczniów. Jednocześnie odblokuje to sale w największych kompleksach szkolnych, co umożliwi korzystniejsze układanie planów zajęć.

 

Podnoszenie poziomu zawodowego nauczycieli przez współpracę z dyrekcją oraz system nagród Burmistrza i/lub Rady Dzielnicy.

 

Wsparcie dla inicjatyw rodziców biorących odpowiedzialność za edukację swoich dzieci (np.: organizujących szkoły społeczne).

 

Inwestowanie w edukację młodzieży - organizowanie konferencji popularyzujących przedsiębiorczość i samozatrudnienie.

 
  1. Kultura, Rozrywka i Sport
 

Aktywne wsparcie dla inicjatyw aktywujących seniorów w dzielnicy, zwłaszcza dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku.


 
  1. Bezpieczeństwo i porządek publiczny
 

Poddanie dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej pod referendum i osąd mieszkańców.

 

Współpraca z Policją. Dążenie do większej liczby patroli w szczególnie niebezpiecznych rewirach.

 

Regularne podawanie do wiadomości statystyk dotyczących bezpieczeństwa w dzielnicy oraz informacji o działalności służb mundurowych.

 
  1. Zdrowie

 
  1. Gospodarowanie nieruchomościami
 

Skatalogowanie wszystkich nieruchomości zarządzanych przez miasto i określenie planów zagospodarowania i harmonogramu inwestycyjnego. Pozwoli to na racjonalne planowanie w innych dziedzinach, jak edukacja, rozrywka itp.

 

Poddanie kontroli w jaki sposób zarządzany jest zasób mieszkań komunalnych. Ich utrzymanie wymaga pełnej przejrzystości i jawności.

« maj 2020 »
PnWŚCzPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Strona główna Aktualności O nas Władze Przedstawiciele Program Kontakt Biuletyn IMP